Trasa III – Harcerska

Data: 10-12 listopada 2017

390 lat po bitwie pod Oliwą wciąż niewyjaśniona została śmierć Arenda Dickmanna. Czy zginął przez przypadek, czy może jednak ktoś chciał się go pozbyć zrzucając odpowiedzialność na ferwor walki? Harcerze jako odkrywcy tajemnic przeszłości muszą rozwiązać tą zagadkę i odkryć kto wtedy pociągał za sznurki. Kto dowodził okrętem, z którego kula pozbawiła nóg kapitana Świętego Jerzego, ile na śmierci Dickmanna zyskali Szwedzi? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań będą musieli odnaleźć uczestnicy rajdu. Gdy już uda im się wytypować podejrzanych za szpiegostwo na rzecz Szwedów na drodze stanie im Bractwo Gdańszczan, które nie chce, by prawda wyszła na jaw. Nawet tyle lat po bitwie pod Oliwą. Harcerze będą jednak mieli okazję uważnie przysłuchać się jednemu ze spotkań Bractwa i odkryć prawdę.

Liczba miejsc na trasie:

60 osób

Ilość osób w patrolu:

od 4 do 9 uczestników + opiekun

Miejsce noclegu:

informacje wkrótce

Zadania przedrajdowe:

• patrolowi dostaną informację po wysłaniu zgłoszenia

UWAGA!!! Trasa sprzężona z trasą IV!!!

KONTAKT:

Komendant trasy III - Harcerskiej