Trasa IV – Starszoharcerska

Data: 10-12 listopada 2017

390 lat po bitwie pod Oliwą wciąż niewyjaśniona została śmierć Arenda Dickmanna. Czy zginął przez przypadek, czy może jednak ktoś chciał się go pozbyć zrzucając odpowiedzialność na ferwor walki? Harcerze starsi jako odkrywcy tajemnic przeszłości muszą rozwiązać tą zagadkę i odkryć kto wtedy pociągał za sznurki. Jaki udział w mianowaniu na admirała Arenda Dickmanna miał jego teść, co na to Rada Miasta, kto dowodził okrętem, z którego kula pozbawiła nóg kapitana Świętego Jerzego i wreszcie ile zyskali na tym Szwedzi? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań będą musieli odnaleźć uczestnicy rajdu. Gdy już uda im się wytypować podejrzanych za szpiegostwo na rzecz Szwedów, ujawnią wszystkie małe i duże przekręty związane z handlem w Gdańsku oraz rodzinne tajemnice rodu Uphagenów, na drodze stanie im Bractwo Gdańszczan, które nie chce, by prawda wyszła na jaw. Nawet tyle lat po bitwie pod Oliwą. Harcerze starsi będą jednak mieli okazję uważnie przysłuchać się jednemu ze spotkań Bractwa i odkryć prawdę.

Liczba miejsc na trasie:

80 osób

Ilość osób w patrolu:

od 4 do 7 uczestników + opiekun

Miejsce noclegu:

informacje wkrótce

Zadania przedrajdowe:

patrolowi dostaną informację po zgłoszeniu

UWAGA!!! Trasa sprzężona z trasą III !

KONTAKT:

Komendant trasy IV - Starszoharcerskiej